Jdi na obsah Jdi na menu
 


JEDEN DEN JABO

21. 3. 2006

Dolin

      Pracně se řadím do formace za velitele. Podvěšená čtveřice padesátikilogramových pum je pod messerschmittem dost těžká. Obrazek

Ve sluchátkách to zapraská a někdo hlásí nepřátelské stíhačky na šesti hodinách! Sakra,....hned po startu se mi nechce odhazovat bomby a zrušit tím celou misi,..... Pomalu zatáčím do prava a přidávám plyn na 95%. Snad si mě nevšimnou a doprovod 4 109F se o ně postará,....

Náhle se kolem mě mihně dvojka malých letadel,....RATY!!!Obrazek

Docela těsně!!!.......... nakláním předek Emila dolů. Rychlost se zvyšuje (200kg bomb je poznat!!) Velitel v první I16 uhýbá v pravo jeho číslo pokračuje rovně,....dostávám se těsně za něj!! Mezi námi je k mé velké neradosti palebná přehrada našeho flaku.

Obrazek

Plyn na 110%,....vzdálenost se zkracuje,.....mačkám spouště!! Išak uhýbá v levo,......zásah 20mm kanonu na křídle!! Druhý do trupu. I16 to vzdává a vteřinku letí rovně. Do letadla se zasekávájí mé kulometné dávky. Třetí střela z mého kanonu ulomí levé křídlo,....pilot nevyskočil!! Ohlížím se za sebe,....Obrazek Je to můj čtvrtý letoun za dosavaní kariéru,....Mám radost!

Pro jistotu uhýbám do leva a na plný plyn stoupám. V pravo se honí směčka messerů s poslední I16. Její pilot si mě nevšiml a točí na mě!Dostávám se za měj, ale je moc daleko,... Snaží se dohonit mého velitele a jeho dvojku.

Obrazek

Skláním čumák dolů a opakuji stejný systém jako poprvé,.... plný plyn a vydržet. 100metrů, 90, 85,80,....Přiblížení je dostatěčné,... Pálím!!!  I16 náhle zpomaluje a točí doprava,.....Témněř se srážíme. Můj mezek reaguje velmi nemotorně. Točím za ním,....

Obrazek

Pozoruji jak se pomalu překlápí,....

Obrazek

a dopadá na zem!!!! PÁTÝ!!

Bohužel se mi celá letka i s doprovodem ztratila z dohledu. Pokračuji tedy směrem vytyčeným na mapě. Ale být sám 100 kilometrů v ruském území je docela stresující. Proto si vybírám cíl na který shodím svůj náklad,...Podemnou vidím most,...

Obrazek

Zahajuji útok!

Obrazek

Ubírám na 50% výkonu,....Vyrovnat,...Počkám až se most schová pod čumák,..... počítám, jedna, dvě a odhazuji. Plynová páka na 100%. Pohled dozadu,.....Zásah!!

Obrazek

Ve sluchátkách opět zapraští a naši stíhači ohlásí bombardéry,.....Stejně někde úplně jinde. Pro jistotu se ale dívím po stíhačkách. A hele!

Obrazek

Plný plyn a stoupat!!! Čtyři bombardéry.

Obrazek

Jde to pomalu

Obrazek

Připravuji se k útoku a vybírám si stroj na pravo ve formaci. Všechny bombyrdéry velmi PŘESNĚ! střílejí,..... Útočím, mačkám spouště pro kanony i kulomety,....kanony se ale k mé malé radosti po několika výstřelech odmlčí a pokračuji pouze kulomety! I soupeřův střelec je přesný!!

Obrazek

Hmmm ve vzdálenosti dvacet metrů končí i kulomety,.....Náhle strašná šlupka,....Motor!!

Obrazek

Podlétávám Petljakovy a točím domů,.....100kilometrů!!!

Obrazek

Ten černý pruh za mnou mě moc netěší, navíc uniká palivo. Letím na 60% výkonu a s mírně dolů nakloněným čumákem. Rychlost dobrá,...

Obrazek

Z přemítání o tom, kde kdo koho sestřelil poslechem radia mě vytrhl poněkud tichý chod motoru,.....Pohled na palivoměr,....sucho!! Za linii fronty je to ještě kousek!!

Připravuji se na nouzák,.... Frona se približuje,....vidím na zemi výbuch dělostřeleckých granátů! Dým za mým letadlem silně houstne!!

Přistávám!!

Obrazek

Obrazek