Jdi na obsah Jdi na menu
 


STURMTIGER

18. 5. 2006
 

Frontovaja illustracijaObrazek

seria Tanky v detailech

sešit 3

STURMTIGER


Opět klasický sešit z tohoto vydavatelství. Dnešní recenze je věnována dílu zaměřenému na těžký raketomet Sturmtiger. Publikace na 54 stranách (reklamu a obálku nepočítám) seznamuje s nasazením a použitím tohoto v malém počtu vyrobeném ale o to více zajímavého kompletu. Pěkně je rozfocena každá vývojová verze, počínaje strojem postaveným na early vaně s koly opatřenými gumovou "obručí" z Tigeru I H. Je zmíněno i nasazení na frontě. Pro mě je zajímavé, že 380mm nábojů/raket pro tento komplet bylo vyrobeno 397 a převzato do stavu nasazení 317. Snímky zde otištěné jsou již z větší části známy a dokonce jich množsví koluje na internetu. Přesto jsou zde vytištěny v dobré kvalitě a dostáváte je vcelku v jedné publikaci. Fotky zachycují stroje na západní i východní frontě.

O obrazový doprovod se celkem stará 86 fotografií. Z nichž zhruba polovinu tvoří walkaroundově rozfocené stroje z Kubinky (foto č.42 až 69) a Sinsheimu (foto č.70 až 86). Poznamenávám, že exponát v německu je ve značně!!!! lepším stavu uvnitř!!!

Výkresy v klasicky velice dobré kvalitě jsou na stranách 6-7, 44-45 a 52-53. Text doplňuje i množství pérovek postihující rozdíly mezi jednotlivými stroji.

Sešit je velmi vhodný pro modeláře stavící tento stroj

Pokud sešit neseženete je v el.podobě zde :

http://betah.co.il/BookDetails.aspx?BookName=Tanks%20In%20Details%20Sturmtiger&id=2620