Jdi na obsah Jdi na menu
 


MODELLBRNO 2006

19. 6. 2006

 

Model v Brně


Tak jsem se zase zúčastnil modelářského klání v Brně. A hned na začátek říkám,...SUPER AKCE!!. Ráno 17.6.2006 v Lexusech, Mercedesech a jiných superkárách přijíždějící modeláři z půlky ObrazekEvropy obsadili halu D v areálu BVV Brno. Vše parádně organizované, poplatek za auto a mou osobu činilo 80,-Kč celkem. Parkovalo se kousíček od vchodu. V hale už kolem půl desáté nebylo místo na modely techniky a muselo se rozšiřovat.

Dopoledne proběhly dva výlety do Vyškovského vojenského muzea. Zarážející bylo přes veškerou snahu pořadatelů a 16 přihlášených cestujících, že jsem jel nakonec se dvěma kolegy co v první várce ani snad jet neměli,...... Po příjezdu do Vyškova nám bylo zaplaceno vstupné (osoba á 50,-) a my si pouze připlatili foťák (20,-). Hodinová Obrazeknávštěva v muzeu utekla podezřele rychle a kolegové kontrolující počet snímků na kartách si stejně jako já spokojeně předli. Proběhla i živá diskuse s průvodcem/pánem z muzea. Do památníčku jsme se vyfotili v kokpitu bombardovací Il28 (po jejím důkladném prolezení) a jelo se na BVV. Podotýkám že celý výlet byl zcela zdarma.

Akce mezitím kulminovala a lidé netrpělivě očekávali největší modelářskou exhibici roku : Drsňáka!! Letos byl opět velice „živý“. Místo vybrané na veletržním chodníku se velice líbilo. ObrazekModely létaly daleko, vysoko a některé ještě ani dosud nedopadly na zem. Házelo se všeličím – letadla, motorky, tanky,... Rozhodčí a měřiči byli popoháněni dokonce bičem jednoho ze soutěžících!! Celá exhibice byla sledována množstvím diváků, kteří každý rozsekaný model poctili potleskem a jásotem. Podobně i u modelů uvízlých na vysoké borovici.

V průběhu dne se předávaly různé ceny,....nakonec se vyhlašovalo ve všemožných kategoriích, jak už to tak na model akcích chodí. Příjemné zpestření pro všechny (hlavně ženský doprovod) byla přehlídka „Modelářův odlitek“,......kde nakonec každý vyfasoval dudlík. Obchodníků byly mraky (namátkou AirMolds, AMC, Válka,.....).

Něco momentek z Drsňáka roku!!

Obrazek

Příprava!

Obrazek

Množství diváků i soutěžících

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

 

 

Drsný hodec s drsným stylem,....model ještě den nedopadl na zem.

Obrazek

 

 

Tak toto byl přešlap!!!

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Panzer IV a jeho "The last patrol",.....

Dolin

 

Náhledy fotografií ze složky MODELLBRNO 2006