Jdi na obsah Jdi na menu
 


Panther D s noktovizory...FAKE

14. 9. 2009

1945....REALITA VERSUS....SENZACE????

 

Obrazek

Sken z níže uvedené publikace Concord 7006 s fotem a originální popiskou ze strany č.63. O téhle "obscure" už máme snad víceméně jasno.... (kliknutím na foto/a se obrázek/ky zvětší)

 

Obrazek

V kapitole a tancích panther Ausf.D je i tohle foto. S jistotou hraničící s největší jistotou jde o jeden a tentýž snímek. V tomto případě tzv. "mateřský".
 

(Concord 7006)

Vážení čtenáři

 

Dnes se s Vámi chci podělit o jednu takovou maličkost. Mezi poměrně raritní snímky se jistě řadí fotografie vozidel německé branné moci z konce války vybavené noktovizory. Co je noktovizor si můžete přečíst zde. Jednou takovou raritou je, nebo spíše byl, bezesporu i známý panther D s kompletní noktovizní sadou. Fotografii seriozně uveřejnil třeba Concord v sešitu  č.7006 (Hong-Kong 1996, ISBN 962-361-610-4) na straně 63.

Coby člověk podezřívavý, jsem byl zaražen (při prvním spatření fotky) tím, že je tak moc nekvalitní!! Navíc byl zajímavý fakt, že z výrobních linek zhusta sjížděly nové verze Gček a tu zrovinka namontovali kompletní sadu na verzi D. Poté jsem na upozornění kolegy Šolce dal vedle sebe dvojici fotografií a ejhle!!! Ono to je úplně jinak. Někdo vzal kvalitní foto tanku (s opravujícím se pojezdovým ústrojím) a zretušoval tam vojáky US Army a právě onu sadu pro noční vidění!!

POROVNÁNÍ  - FIGURY LIDÍ

 

Obrazek

----------------

 

POROVNÁNÍ DETAILŮ NA TANKU

 

 

Obrazek

 

 

Ptám se,..stálo to za to????? Proč tohle??

 

-----------------------------------------------------------------

ze slovníku :

obscure - obskurní

sloveso
  1. zatemnit
  2. skrýt
přídavné jméno
  1. nejasný
  2. obskurní
  3. nezřetelný
  4. nevysvětlitelný
  5. temný

 

 

PODOBNÉ POJEDNÁNÍ O JEDNÉ T-34/85 JE ZDE : KLIKNI