Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oprava klimatizace

1. 6. 2011

Rozebrání je vcelku jednoduchů. Hodně mi pomohlo diskusní fórum http://forum.fordclubs.org/index.php

Je tam všechno dobře popsáno.

V podstatě jde jen o to že se rozebere filtr pevných částic co je vedle topení po otevření přední haupny. Ten se vyjme a za ním je větrák topení. Do toho se vstříkne roztok AJATINU (nikoliv tinktury!! na desinfekci ran) a vody v poměru asi 1:10 pro vodu!! Jinak auto smrdí jako nemocnice!!

Přistříkl jsem tam i CLIM PUR f.VALEO
Podotknu jen že u tohoto spreje je hadička krátká pro stříkání za vrtuli větráku po demontáži pylového filtru,....tak jsem to stříknul jen mezi jeho lamely co jevíc to šlo dozadu,...navíc je docela dost tvrdá a uchovává si stočený tvar!!.....tvaroval jsem násilím a teplem!
http://i479.photobucket.com/albums/rr152/Dolin404/istiklimatizace.jpg
Odmontování plastového žebrovaného krytu pod nímž je pylový filtr bylo taky dost hokej. Než sem došel na to že ty šrouby jsou v "moždinkách" a musím je "vytrhnout z plechu na kastli... Rolling Eyes
http://i479.photobucket.com/albums/rr152/Dolin404/2sroubyMondeo.jpg

No pak jsen vyjmout kryt s tím filtrem,..v mém případě už to moc filtr nazvat nešlo,....asi jezdil kolem uhelných skladů či co,..

http://i479.photobucket.com/albums/rr152/Dolin404/Mondeo18TDpylovfiltr6.jpg

No pak sem do díry za filtrem vystříkal asi polovinu obsahu spreje na čištění klimy. Viz výše.
http://i479.photobucket.com/albums/rr152/Dolin404/MONDEO-povyjmutfiltru.jpg

Dal jsem pak nový filtr - FRAM FILTERS CF5664 v červené krabici. Cenu nevím, dal jsem na to ženě 600,-,............nevrátila už nic Laughing Laughing což ale nevylučuje fakt, že si myslím že stál kolem 300,-....Laughing
http://i479.photobucket.com/albums/rr152/Dolin404/MONDEO013.jpg
http://i479.photobucket.com/albums/rr152/Dolin404/MONDEO014.jpg

Klima zatím voní, časem seženu delší hadičku a zkusím to znovu shora + tinkturou a jak píšete i zespoda! Snad to ten zápach sejme! Wink

Aplikoval jsem i ten ajatin. No efekt je celkem tak 50:50. Bohužel mi asi neodtéká odvod vody z klimy! Problém je ale možná v tomto případě jinde - píše se tu na techwebu, že " přebytečný roztok vyteče vývodem pro zkondenzovanou vodu na výparníku (vysvětl.: to co chladí) klimatizačního zařízení."
No já si v garáži pod autem ničeho nevšiml a to sem tam too dal minimálně 2x 0,5lt!! Bojím se toho že je ve výparníku plno humusného roztoku co tam kyše a nevytéká!